Building Representatives

School First Name Last Name
Aiton ES    
Amidon-Bowen ES Miriam Hugee
Anacostia HS Ronald Edmonds
Athletic Trainers (Dunbar HS) Valentin Porter
Ballou SHS Mary Turnbull
Ballou STAY HS Jose  Thomas
Bancroft ES Katherine Zamore
Banneker HS Clare Berke
Bard HS    
Barnard ES Sharon McCrea
Beers ES Dawn Broadus-Youga
Boone ES Kelly  Jones
Brent ES Amy Harding-Wright
Brightwood EC Carol Dorsey
Brookland MS Jake  Goldstein
Browne EC Monica  McMillan
Bruce-Monroe ES Cesarina Pierre
Bunker Hill ES Lisa Haynes
Burroughs EC Amy  Beard
Burrville ES Daryl Forte
Cap Hill Mont @ Logan Sylvia Sanchez
Cardozo SHS Steve Donkin
CHEC Mohammad Rahman
Cleveland ES Martha  Bradshaw
Coolidge HS Roderick Moore
CW Harris ES Erika  Cuffy
Deal MS Michael Donaldson
Dorothy Heights ES Drarell  Demps
Drew ES Dionne Ratliff
Duke Ellington Sch of Arts Leshawn Ricks
Dunbar HS Margaret  Thomas
Eastern HS Michael Bolds
Eaton ES Angelo Parodi
Eliot-Hine MS Melissa Diggins
EXCEL Academy Assunta Williams
Fillmore Arts Center Elena  Strunk
Garfield ES Tarsha  Shaw
Garrison ES Tierra Anthony
H.D. Cooke ES Keely Fitzgerald
H.D. Woodson SHS Maxine Elbert
Hardy MS Chris Wheat
Hart MS Nijma Esad
Hearst ES Beth Prince
Hendley ES    
HHIP Sheila  English
Houston ES Clifford Alexander
Houston ES Rhonda Crittendon
Hyde-Addison ES Brian Gardner
Ida B. Wells MS Pending  
Incarcerated Youth Prog Denise Daniels
J.C. Nalle ES Natasha Surles
J.O. Wilson ES Amanda Parks
Janney ES Rebecca Reuter
Jefferson Academy MS Langston Tingling-Clemmons
Johnson JHS Sheryl Clark
Kelly Miller MS Madeline Williams 
Ketcham ES Sharon Houstin-Culbreath
Key ES Diana Moroney
Kimball ES Deon Bolden
King ML ES Jonetta Bratton
Kramer MS Mike Patierno
Lafayette ES Jared  Catapano
Langdon ES Kenneth  Gross
Langley ES Kimberley Overton
LaSalle-Backus ES Derek Weisenreder
Leckie ES Valerie Young
Ludlow-Taylor ES Genell Penn
Luke C. Moore HS Edward Sauls
MacFarland MS Latasha Coley
Malcolm X ES Richard  Smith
Mann ES David Magee
Marie Reed ES Paul  Brown
Maury ES Rebecca Sanghvi
McKinley Tech HS John Hammond
McKinley Tech MS Djuna Henderson
Miner ES Ashley Luttmer
Moten ES    
Murch ES Sophie Schwadron
Noyes ES Lori Daniels
Oyster-Adams Bilingual Melissa DaCosta
Patterson ES LaGreta Pringle
Payne ES Chris Bergfalk
Peabody ES Rachel Houghton
Phelps HS Elizabeth Cosgrove
Plummer ES Laurine Kennedy
Powell ES Ben Jacobs
Randle Highlands ES Dane  Jefferson
Raymond EC    
Related Service Providers Denise Daniels
Related Service Providers Uretta  Todd
River Terrace EC Ronetta Brown
Ron Brown College Prep Kenneth Nero, Jr.
Roosevelt SHS Nkenge Cunningham
Roosevelt STAY Darron Shell
Ross ES Bethany Bronson
Savoy ES Jennifer Johnson
School w/o Walls @ Francis Stevens Gleeson  Young
School W/O Walls HS Shakir Ghazi
School Within A School @ Goding Emily Greif
Seaton ES Stacie Dunlap
Shepherd ES Timothy Leonard
Simon ES Regina Mack
Smothers ES Mekra Mack
Sousa ES Johnathan Abraham
Stanton ES JaRonda Dockett
Stoddert ES    
Stuart-Hobson MS Tamara Lovelock
Takoma ES Charmaine Stone
Thomas ES Crystal Puryear
Thomson ES Lorrie Brooks
Truesdell ES Alphonso Blakeney, Jr.
Tubman ES Diego Moreno
Turner ES Rhonda Ferguson
Tyler ES Patricia Wilkins
Van Ness ES    
Walker-Jones EC Darien James
Washington MET HS Candi Peterson
Watkins ES Tatiana Sheppard
Webb-Wheatley EC Syande Crosby
West EC    
Whittier ES Concha Johnson
Woodrow Wilson SHS Rebecca Bradshaw-Smith
YSC Charles Edwards